Zavod Sploh
ZvokotokNapovednikArhivKritikaFotografija

Zvokotok

cikel sodobne komponirane glasbe 

Zvokotok se posveča sodobni komponirani glasbi. Zanj je značilna raziskava kompozicijskih postopkov, pogosto v povezavi z glasbeno tehnologijo. Spodbuja in združuje samosvoje zvočne jezike, izvedbeno inovativnost in premeščanje sodobne kompozicije v nove prostorske in koncertne forme. 

Zvokotok povezuje prostore ustaljenega institucionalnega umetniškega delovanja s prostori dinamičnega delovanja nevladnih organizacij. Vzpostavlja neobremenjen prostor dialoga in presega umetno razmejitev med področji in prizorišči umetniškega delovanja.

Program v letu 2024 snuje Luka Juhart.

Zvokotok v letu 2024 daje pozornost večinoma domačim ustvarjalcem in izvajalcem sodobne in improvizirane glasbe. Koncerti so zasnovani kot soočenje glasbe z drugimi vejami umetnosti ter soočanje »glasbe z glasbo«. Na koncertih združujemo različne pristope izvajanja, ki jih na enakih dogodkih ne moremo slišati in videti. Luka Juhart

Seznam vseh Zvokotokov

Program snovali:
2023 Nina Dragičević
2022 Steven Loy
2021 Luka T. Zagoričnik
2020 Mauricio Valdés San Emeterio
2019 Primož Trdan
2016, 2018 Tomaž Grom
2017 Jonas Kocher
2014, 2015 Nina Prešiček, Bojana Šaljić Podešva, Luka Juhart


4.3.2019

Zvokotok: Simon Klavžar

Zvokotok
cikel sodobne komponirane glasbe

Simon Klavžar – tolkala

Program:
Michio Kitazume: Side by Side
Karlheinz Stockhausen: Vibra Elufa
John Psathas: One Study, One Summary - Etude
—————————
Iannis Xenakis: Rebonds
Per Norgard: I Ching - The Gentle, The Penetrating
Andy Akiho: Stop Speaking

Zvokotok se posveča sodobni komponirani glasbi. Zanj je značilna raziskava kompozicijskih postopkov, pogosto v povezavi z glasbeno tehnologijo. Spodbuja in združuje samosvoje zvočne jezike, izvedbeno inovativnost in premeščanje sodobne kompozicije v nove prostorske in koncertne forme.

Zvokotok povezuje prostore ustaljenega institucionalnega umetniškega delovanja s prostori dinamičnega delovanja nevladnih organizacij. Vzpostavlja neobremenjen prostor dialoga in presega umetno razmejitev med področji in prizorišči umetniškega delovanja.

Kurator Primož Trdan v letu 2019 v središče umešča mlado generacijo domačih ustvarjalcev in poustvarjalcev sodobne glasbe in njihovo vpetost v delo s tujimi skladatelji in glasbeniki. Uveljavljenim postopkom sodobne kompozicije, bo program poskušal dodati zvočne rešitve nekaterih mlajših evropskih skladateljev, ki izhajajo tako iz modernistične dediščine skladateljske uporabe razširjenih zvočnih sredstev, šuma, okoljskega, konkretnega zvoka, a snujejo v tesnem dialogu z občutenjem sodobne digitalne dobe.

SIMON KLAVŽAR

Simon Klavžar je profesor tolkal in komorne glasbe na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani ter docent na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Poleg pedagoškega dela se intenzivno posveča predvsem komorni glasbi in redno sodeluje z ansambli Ensemble Modern Frankfurt, Sonemus Sarajevo, Neofonia Ljubljana, Kompulz in OL-SK duo. Oder si je med drugim delil s člani organizacije Lincoln Chamber Music Society New York ter glasbeniki, kot so Peter Sadlo, Alexej Gerassimez, Katarzyna Mycka, Stefan Hussong, Annika Treutler in Luka Juhart. Klavžarjeva najpomembnejša aktivnost poleg poučevanja je njegov tolkalni duo Drumartica, ki ga od leta 2006 tvori z Jožetom Bogolinom.

Kritika

pokaži vse

Arhiv

Spremljajte nas
in ostanite obveščeni