Zavod Sploh
ZvokotokNapovednikArhivKritikaFotografija

Zvokotok

cikel sodobne komponirane glasbe 

Zvokotok se posveča sodobni komponirani glasbi. Zanj je značilna raziskava kompozicijskih postopkov, pogosto v povezavi z glasbeno tehnologijo. Spodbuja in združuje samosvoje zvočne jezike, izvedbeno inovativnost in premeščanje sodobne kompozicije v nove prostorske in koncertne forme. 

Zvokotok povezuje prostore ustaljenega institucionalnega umetniškega delovanja s prostori dinamičnega delovanja nevladnih organizacij. Vzpostavlja neobremenjen prostor dialoga in presega umetno razmejitev med področji in prizorišči umetniškega delovanja.

Program v letu 2025 snuje Urška Pompe.

Seznam vseh Zvokotokov

Program snovali:
2024 Luka Juhart
2023 Nina Dragičević
2022 Steven Loy
2021 Luka T. Zagoričnik
2020 Mauricio Valdés San Emeterio
2019 Primož Trdan
2016, 2018 Tomaž Grom
2017 Jonas Kocher
2014, 2015 Nina Prešiček, Bojana Šaljić Podešva, Luka Juhart

9.1.2025

Zvokotok: Nejc Grm, harmonika z elektroniko, Akademija za glasbo UL, dvorana Julija Betetta ob 19:30

Zavod Sploh v sodelovanju z AG
ZVOKOTOK 2025
Poslušalnice 1

Akademija za glasbo UL, dvorana Julija Betetta, četrtek, 9. 1. 2025 ob 19.30

Nejc Grm
harmonika z elektroniko
ZVOČNA POZORNOST

Pauline Oliveros (1932 - 2016) - A Woman Sees How the World Goes with No Eyes
Uroš Rojko: Odtekanje časa VIII za harmoniko in posnetek (2024, praizvedba)
Pauline Oliveros - Reason In Madness
Paul Clift: 'presence, absence, degree' za harmoniko in elektroniko (2015)
Pauline Oliveros - Lear On The Road

Programska vodja cikla Zvokotok v letu 2025 je Urška Pompe.

Nejc Grm je izrazit predstavnik nove generacije slovenskih harmonikarjev. Aktivno sodeluje s skladatelji, s katerimi raziskuje in širi repertoar harmonike v različnih glasbenih slogih. Čeprav je strasten izvajalec sodobne glasbe, njegov repertoar vključuje tudi baročne in klasicistične skladbe.Po končanem študiju na Konservatoriju za glasbo in balet Ljubljana je diplomiral na Akademiji za glasbo v Ljubljani z najvišjim priznanjem „summa cum laude“. V letih 2014-15 je svoje izobraževanje nadaljeval kot študent na izmenjavi Erasmus na Sibelius Academy v Helsinkih. Zaključil je še magistrski študij specializiranega glasbenega izvajanja sodobne glasbe na Visoki šoli za glasbo v Baslu, glasbene pedagogike na Visoki šoli v Luzernu, z najvišjimi ocenami pa je končal tudi Konzertexamen na Visoki šoli za glasbo v Freiburgu. Za izjemne umetniške dosežke na Akademiji pa je prejel Prešernovo nagrado Univerze v Ljubljani. Poleg tega je leta 2021 prejel prestižno nagrado Kiefer Hablitzel | Göhner.Kot predan komorni glasbenik je Grm član več zasedb, med njimi Concept Store Quartet, Ensemble Neuverband, Duo Leskovar-Grm in Duo Novum. Redno sodeluje tudi z ansambli kot so Ensemble Recherché, Ensemble Proton Bern, Collective LoveMusic, Ensemble Phoenix, Le Nouvel Ensemble Contemporain in oäkestri Neues Orchestra Basel, Orchestre de la Suisse Romande in Basel Sinfonietta.
Od leta 2017 živi v Baslu.

Kritika

pokaži vse

Arhiv

Spremljajte nas
in ostanite obveščeni